Start lists – Sunday 10 September

Race 15 K2 women 09h00 – 26,2km 7 Laps, 6 Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameGiven nameFamily nameNation
1631KateLEVERETTMarlenaAHRENSAUS
2632JennaWARDNicoleRUSSELLRSA
3633TaniaÁLVAREZLucíaARQUERO OLMEDOESP
4634AnnaSLETSJOEEKristianeSPIKKELANDNOR
5635MontannahMURRAYBreaROADLEYAUS
6636HayleyARTHURMichelleBURNRSA
7637EvaBARRIOSAuroraFIGUERASESP
8638LizeBROEKXHermienPETERSBEL
9639LaniBELCHERHayleigh-JayneMASONGBR
10640GaiaPIAZZASaraBARTOLIITA
11641AnnaKOZISKOVALenkaHROCHOVACZE
12642MicheleERAYMargaretHOGANUSA
13643EmilieROSENKILDEHenriette EngelHANSENDEN
14644AlexandraLANELizzieBROUGHTONGBR
15645RenátaCSAYAlexandraBARAHUN
16646VandaKISZLISãRa AnnaMIHALIKHUN

Race 16 C2 Men 09h05 -26,2km 7 Laps, 6 Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameGiven nameFamily nameNation
1501RamonFERROOscarGRAÑAESP
2502ZoltánKOLESZÁRBence BalázsDÓRIHUN
3503MártonKÖVÉRÁdámDÓCZÉHUN
4504Manuel AntonioCAMPOSJosé ManuelSÁNCHEZ SÁNCHEZESP
5505JakubBREZINAJanDLOUHYCZE
6506AlejandroRODRIGUEZ RAMIREZFelipe AndresSAENZ COLLAZOSCOL
7507MateuszBORGIELPatrykGLUZAPOL
8508OleksandrLEVCHENKOAndriiSHAPOVALUKR

Race 17 K2 Men 12h00 -29,8km 8 Laps, 7 Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameGiven nameFamily nameNation
1601SebastianVERGAUVENAgustinRODRIGUEZARG
2602EivindVOLDJon AmundVOLDNOR
3603JakubADAMJakubZAVRELCZE
4604MátéGYÖRGJAKABTamásKULIFAIHUN
5605JoshuaKIPPINBrendanRICEAUS
6606AndrewBIRKETTJeanVAN DER WESTHUIZENRSA
7607AdriánBOROSLászlóSOLTIHUN
8608HankMC GREGORJasperMOCKERSA
9609WalterBOUZANAlvaroFERNANDEZESP
10610QuentinURBANEdwinLUCASFRA
11611Mads BrandtPETERSENNicolai due GadegaardMØRCKEDEN
12612JoakimLINDBERGEmilTORSTENSSONSWE
13613SebastíanGARAYCOCHEAManuelGARAYCOCHEAARG
14614AlessandroBONACINAFrancescoBAZZANIITA
15615FelixRICHTERMarvinFRICKGER
16616LuisPÉREZMiguelLLORENSESP
17617MarcelPAUFLERSvenPAUFLERGER
18618StéphaneBOULANGERJérémyCANDYFRA
19619AlfredoFARIAMiguelRODRIGUESPOR
20620MagnusGREGORYZyggyCHMIELGBR

Download the full PDF Startlist here

Comments are closed