Start lists – Friday 8 September

Race 6 K2 women junior 09:00 – 19km 5 Laps, 4 portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameGiven nameFamily nameNation
1351NereaHIDALGONoraREYESP
2352ZsófiaKORSÓSViktória FruzsinaNAGYHUN
3353EmeseKŐHALMIOlgaBAKÓHUN
4354XoanaGARCIA DE DIOSAldaraMERINO FIGUEIRAESP
5355FreyaPETERSEmmaRUSSELLGBR
6356CaitlinMACKENZIEAmyPECKETTRSA
7357EmilyO’ROURKERachelDE KRETSERAUS
8358ChristieMACKENZIESabinaLAWRIERSA
9359TeresaISOTTANatalia IsabelCAMPANAITA
10360Anne HaugeSØRENSENFrederikkeMARETTIDEN
11361AlvaJOHANSENJuliaLAGERSTAMSWE
12362FelicitasMICEOAgustinaRIOSARG
13363JuliaMARCHETTIDianaMARTINEZARG

Race 7 C1 men under 23 09:05 – 19km 5 Laps, 4 portages, 1 Small lap

|

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
1701LucaFERRAINAITA
2702BrunoHERRERO GARCIAESP
3703SvenTOSCHGER
4704ZoltánKOLESZÁRHUN
5705SabastianWAKIMAUS
6706FranciscoOSES MORENOESP
7707MateuszBORGIELPOL
8708TasukuNAKAJIMAJPN
9709DenysDAVYDOVUKR
10710SérgioMACIELPOR
11711PatrykGLUZAPOL
12712Bence BalázsDÓRIHUN
13713SimonMEISTERARG

Race 8 K2 men juniors 11:50 – 22,6km 6 Laps, 5 portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameGiven nameFamily nameNation
1521BalázsBODNÁRÁdámHORVÁTHHUN
2522JosephPETERSENOscarMCKITTRICKGBR
3523RonanFOLEYRyanO'CONNORIRL
4524MarcoBORGOTTIDavideFARCIITA
5525ThorbjørnRASKNikolai GutjahrTHOMSENDEN
6526CallamDAVISHamishLOVEMORERSA
7527LukeDOOLEYMaxwellSMITHAUS
8528MitchellCRONINDanielMOLEAUS
9529ClaasGEBHARDTMauritzHENNIESGER
10530LeventeVÉKÁSSYÁdámVARGAHUN
11531FavilaGONZALEZ NARCIANDIEloyPALACIOS GOASESP
12532BeaudoinGENIESSEBriacLABBEFRA
13533AgustinJADULLJoaquinCARBONELLARG
14534Nestor DamiãNPINTAFedericoOPAZO GARCIAARG
15535DavidEVANSHamishMACKENZIERSA
16536CarlosGÓMEZMiguelSÁNCHEZESP

Race 9 C2 men juniors 11:55 – 19km 5 Laps, 4 portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameGiven nameFamily nameNation
1451ArvedHEINEJonasMODEGER
2452SebestyénSIMONDánielFEJESHUN
3453LeoDUBOIS DUNILACSofianeTROUSSEAUFRA
4454DavidBLANCOBrunoHERRERO GARCIAESP

Race 10 K1 men under 23 14:45 – 26,2km 7 Laps, 6 portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
1171MiguelLLORENSESP
2172MatthiasSCHMIDTGER
3173ZyggyCHMIELGBR
4174SebastianVERGAUVENARG
5175JeanVAN DER WESTHUIZENRSA
6176MátéGYÖRGJAKABHUN
7177MagnusGREGORYGBR
8178MarcelPAUFLERGER
9179LoganDUTTONAUS
10180EmilTORSTENSSONSWE
11181IonCARBALLOESP
12182MagnusIVARSENNOR
13183AlessandroBONACINAITA
14184NicolasNOTTENRSA
15185Franco IvanBALBOAARG
16186Mads BrandtPETERSENDEN
17187EmilSVENSSONSWE
18188KrisztiánMÁTHÉHUN
19189CaseyHAYNESAUS
20190RobinCOUCKUITBEL
21191Nicolai Due GadegaardMØRCKEDEN
22192FrancescoBAZZANIITA
23193DaanCOXBEL
24194Jon AmundVOLDNOR

Download the full PDF Startlist here

Comments are closed