Start lists – Thursday 7 September

Race 1  – K1 juniors women   9:00 – 19 km  5 Laps, 4 Portages, 1  Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
151ChristieMACKENZIERSA
252DorinaFEKETEHUN
353SamanthaSULACAN
454AlvaJOHANSENSWE
555Jule MarieHAKEGER
656KaterinaMILOVACZE
757NoraREYESP
858ZsókaCSIKÓSHUN
959ErinBLANCHAUS
1060TeresaISOTTAITA
1161CapucineDUBUTFRA
1262MarieMIXGER
1363NereaHIDALGOESP
1464JuliaLAGERSTAMSWE
1565CandelaACOSTAARG
1666CaitlinMACKENZIERSA
1767RitaFERNANDESPOR
1868JuliaMARCHETTIARG
1969FlorenceDUFFIELDGBR

Race 2 – C1 women junior   9:05 – 15,4km 4  Laps, 3  Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
1241MajaSZAJDEKPOL
2242GiadaBRAGATOHUN
3243MathildeTRONCINFRA
4244MariiaHONCHAROVAUKR

Race  3 – K1 women under 23 11:50 – 22,6km 6 Laps, 5 Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
1301LucãAARQUERO OLMEDOESP
2302Sára AnnaMIHALIKHUN
3303IsabelNEILSONAUS
4304KyetaPURCHASERSA
5305MatildaSTEVENSONAUS
6306TaniaÁLVAREZESP
7307ZsófiaCZÉLLAI-VÖRÖSHUN
8308AnnaSLETSJOEENOR
9309KerrySEGALRSA
10310UlrikeVIERSTRAETEBEL
11311SaraBARTOLIITA
12312HermienPETERSBEL
13313EmilieROSENKILDEDEN
14314AlexandraLANEGBR
15315HarukaHANAMOTOJPN

Race 4 – C1 men junior   12:00 – 19km 5 Laps, 4 Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
1251ArvedHEINEGER
2252YaroslovSHELESTENKO OCUNEVAESP
3253DuarteSILVAPOR
4254SofianeTROUSSEAUFRA
5255SebestyénSIMONHUN
6256DavidBLANCOESP
7257BalázsADOLFHUN
8258JonasMODEGER
9259SamuelVELAZCO VARGASCOL

Race  5 – K1 men junior  14:45 – 22,6km 6 Laps Laps, 5 Portages, 1 Small lap

LaneBoatGiven nameFamily nameNation
11RienCOPPENSBEL
22JannisWERNERGER
33CharlesSMITHGBR
44ValeriiRIABOVUKR
55FedericoOPAZO GARCIAARG
66ÁdámVARGAHUN
77MitchellCRONINAUS
88UlvardHARTRSA
99DavideFARCIITA
1010MarcoBORGOTTIITA
1111JavierSÁNCHEZESP
1212Nestor DamiánPINTAARG
1313RonanFOLEYIRL
1414Sifiso AlbertMASINARSA
1515IstvánLUKÁCSHUN
1616AlecMYLESCAN
1717DanielMOLEAUS
1818HugoCUETO COROESP

Download the full PDF Startlist here

Comments are closed